Włosy

Dlaczego wypadają?

Dlaczego włosy wypadają ?

 

Wypadanie włosów jest częścią codziennego życia, tak, zatyka odpływ z prysznica i tak, oznacza to, że musisz odkurzać co drugi dzień lub dywan zmieni się w owłosiony dywan …

 

Ale faktem jest, że wypadanie włosów jest całkowicie normalne.

 

Średnio tracimy około 80 pasm dziennie, jeśli zaczniesz tracić znacznie więcej niż normalnie lub zauważysz, że nie odrastają, cóż, wtedy sprawy zaczynają się komplikować.

 

Chodzi o to, że jeśli chodzi o wypadanie włosów, potencjalnych czynników wyzwalających jest tak wiele, co oznacza, że ​​określenie dokładnego powodu wypadania włosów i odtąd, jak zaradzić tej sytuacji, może być trudne.

 

Aby wyjaśnić możliwe przyczyny wypadania włosów,

 

Po pierwsze, trochę o cyklu wzrostu włosów,

 

Ok, to naukowe, ale bardzo fajne, w zasadzie „każdy mieszek włosowy na naszej skórze głowy przechodzi przez trzy etapy cyklu życia”.

 

Anagen – „To jest aktywna faza wzrostu, która może trwać od 2 do 7 lat, podczas której włosy stają się dłuższe”.

 

Katagen – „Po anagenie mieszek włosowy przechodzi w krótką fazę przejściową zwaną katagenem, kiedy włókno włosa przestaje rosnąć, po której następuje telogen w fazie spoczynku, który trwa około 3 miesięcy”.

 

Telogen „Podczas telogenu stare włosy są stopniowo wypychane w kierunku powierzchni skóry, a następnie w naturalny sposób wypadają i zastępowane nowymi, pojawiającymi się włosami anagenowymi.

 

Na typowej głowie włosa każdy mieszek jest na innym etapie w różnym czasie, więc prawdopodobnie tego nie zauważysz. „Cykl ten powtarza się przez całe nasze życie, a każdy mieszek włosowy krąży niezależnie od mieszków sąsiednich, co oznacza, że ​​wzrost ludzkiego włosa jest asynchroniczny”.

 

Należy zauważyć, że wypadanie włosów to bardzo częsty problem kobiet – o wiele bardziej, o czym ludzie zdają sobie sprawę. „Badania pokazują, że co najmniej 1 na 3 kobiety w pewnym momencie swojego życia doświadczy wypadania lub zmniejszenia objętości włosów”. Jeśli więc tracisz kosmyki, ważne jest, aby się nie wystraszyć, a twoja grzywa wyzdrowieje.

 

Tymczasem oto wszystko, co musisz wiedzieć …

 

Uwaga – istnieją różne rodzaje wypadania włosów, genetyczne i reaktywne …

 

GENETYCZNY:

Istnieje szansa, że ​​masz genetyczne predyspozycje do przerzedzania się włosów, co oznacza, że ​​możesz zaobserwować postępujące, stopniowe zmniejszanie objętości włosów. „W takich przypadkach niektóre mieszki włosowe są wrażliwe na męskie hormony – a ta wrażliwość powoduje, że mieszki włosowe stopniowo się kurczą i wytwarzają nieco cieńsze i krótsze włosy z każdym mijającym cyklem wzrostu włosów.

 

REAKTYWNY:

Oznacza to, że utrata włosów jest wynikiem wyzwalacza. „Nadmierne codzienne wypadanie włosów (znane jako łysienie telogenowe) nie jest uzależnione od predyspozycji genetycznych, występuje w wyniku wewnętrznego braku równowagi lub rozstroju, takiego jak niedobór odżywiania, silny stres, gwałtowna dieta lub choroba”

 

8 najczęstszych przyczyn wypadania włosów …

 

1. Brak równowagi hormonalnej

Brak równowagi hormonalnej może prowadzić do wielu irytujących problemów zdrowotnych i kosmetycznych, od trądziku dorosłych po przyrost masy ciała. Jeśli twoje hormony nie działają, efekty będą promieniować na całe ciało (i oczywiście na włosy).

 

„Hormony odgrywają ogromną rolę w regulacji cyklu wzrostu włosów” „Estrogeny (żeńskie hormony) są„ przyjazne dla włosów ”i pomagają utrzymać włosy w fazie wzrostu przez optymalny czas. Androgeny (męskie hormony) nie są zbyt przyjazne dla włosów i może skrócić cykl wzrostu włosów ”.

„Nadmiar androgenów (który może być spowodowany zaburzeniami endokrynologicznymi, takimi jak zespół policystycznych jajników) może powodować wypadanie włosów. Zakres tego często zależy od genów – jeśli masz genetyczne predyspozycje do wrażliwości pęcherzyków, zaburzenia równowagi hormonalnej mogą wpływa na włosy bardziej niż ktoś, kto nie ma predyspozycji ”.

 

2. Stres

Nie jest mitem, że nadmierny stres może dosłownie spowodować wypadnięcie włosów. Jak to się stało? Cóż, może podnosić poziom androgenów (męskich hormonów), co z kolei może powodować wypadanie włosów. „Stres może również wywoływać problemy ze skórą głowy, takie jak łupież, zaburzać nawyki żywieniowe i bałagan w układzie pokarmowym – wszystko to może mieć negatywny wpływ na włosy”

 

3. Niedobór żelaza / anemia

„Jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów u kobiet jest niedobór żelaza. Żelazo jest niezbędne do produkcji białek komórek włosa”, bez tego włosy będą cierpieć. W razie wątpliwości najlepiej porozmawiać ze swoim trychologiem o poradę dotyczącą niedoboru żelaza, ponieważ może on zalecić badanie krwi w celu potwierdzenia prawidłowego poziomu i prawidłowego leczenia.

 

4. Niedoczynność tarczycy i nadczynność tarczycy

„Tarczyca pomaga regulować metabolizm organizmu, kontrolując produkcję białek i wykorzystanie tlenu w tkankach. Wszelkie zaburzenia równowagi tarczycy mogą zatem wpływać na mieszki włosowe”. Ponadto nieleczona niedoczynność tarczycy może skutkować niedokrwistością, która – jak właśnie omówiliśmy – jest kolejnym stanem, który może wpływać na włosy (lub ich brak).

 

5. Niedobór witaminy B12

Brak witaminy B12 może powodować zmęczenie i brak energii, brzmi znajomo? Cóż, na tym zabawa się nie kończy, może też odcisnąć swoje piętno na twoich włosach …

„Niedobór witaminy B12 często powoduje wypadanie włosów, ponieważ może wpływać na zdrowie czerwonych krwinek, które przenoszą tlen do tkanek”. Najczęściej występuje u wegan, ponieważ witaminę B12 można pozyskać głównie z białek zwierzęcych ”.

 

6. Dramatyczna utrata wagi

Gwałtowny spadek na łuskach może mieć wpływ na twoje warkocze, „6-12 tygodni po dramatycznej utracie wagi, celowej lub niezamierzonej, włosy zwykle wypadają w nadmiarze”.

„Chociaż nasze włosy są dla nas niezwykle ważne pod względem psychologicznym, fizjologicznym, nie są one niezbędne; moglibyśmy bez nich przetrwać bez uszczerbku dla naszego zdrowia fizycznego. Oznacza to, że wszelkie niedobory składników odżywczych często pojawiają się najpierw we włosach”.

 

7. Wiek

Jeśli przechodzisz menopauzę, lub jesteś w okresie około menopauzalnym, zmiany w twoim ciele mogą również mieć wpływ na twoje włosy. „Wypadanie włosów staje się bardziej powszechne przed i po menopauzie”. Biorąc to pod uwagę, „ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że nasze włosy się starzeją, a wraz z wiekiem włosy w naturalny sposób stają się cieńsze. Jest to całkowicie normalna część procesu starzenia”.

 

8. Łysienie trakcyjne

Masz włosy Afro? Lubisz mocno ściągnięte koki? Posłuchaj. „Najczęstszą przyczyną wypadania włosów tego typu jest łysienie trakcyjne. Jest to utrata włosów spowodowana mocnymi i długotrwałymi siłami rozciągającymi (ciągnącymi) bezpośrednio mieszki włosowe podczas noszenia pewnych fryzur, takich jak warkocze, ściśnięte koki i długie dredy. „Wzór wypadania włosów odzwierciedla miejsce, w którym włosy są najbardziej obciążone i zwykle obserwujemy na krawędzi fryzury / linia włosów ”. Po prostu upewnij się, że  na krawędziach, fryzura jest luźna na dłuższą metę.

 

A oto, co możesz zrobić, aby to naprawić:

 

Ok, więc teraz wiesz, co wywołuje wypadanie włosów, oto jak sobie z tym radzić …

 

ROZPOZNAJ PROBLEM

 

Wypadanie włosów nie następuje szybko, nasze pasma rosną cyklicznie, co oznacza, że ​​wypadnięcie włosów może zająć nawet 3 miesiące po wywołaniu tego przez wyzwalacz. „Jeśli zauważysz nadmierne codzienne wypadanie włosów przez ponad 3 miesiące, udaj się do trychologa, może istnieć podstawowy czynnik, którym należy się zająć”, „Bardzo ważne jest, aby nie panikować i szybko zdiagnozować, gdzie jest problem.

Łysienie telogenowe ( nadmierne wypadanie) prawie zawsze eliminuje się samoczynnie, a włosy zaczną odrastać jak zwykle po naprawieniu wewnętrznego braku równowagi ”.

 

ZMIEŃ SWOJĄ DIETĘ

 

1) Uzyskaj więcej białka

„Włosy są zbudowane z białka, dlatego niezbędne jest odpowiednie dzienne spożycie pokarmów bogatych w białko. Do śniadania i obiadu należy podawać przynajmniej porcję białka wielkości dłoni (ok. 120 g wagi)”.

 

2) Węglowodany złożone są niezbędne

„Dostarczają naszym włosom energii potrzebnej do wzrostu. Jeśli między posiłkami pozostaną dłużej niż cztery godziny, jedz zdrowe węglowodany (np. Świeże owoce, surowe lub pełnoziarniste krakersy); ponieważ energia dostępna komórkom włosa spada po takiej ilości czas.”

 

Jeśli tracisz włosy z powodu czegoś innego niż dieta, np. stresu lub choroby, zmiana sposobu odżywiania się nie pomoże.

 

WEŹ SUPLEMENT

 

„Będąc zbędną tkanką, wymagania odżywcze włosów są wyjątkowe – a suplementacja może być bardzo pomocna w zwiększaniu poziomu witamin i minerałów dostępnych dla mieszków włosowych. Jednak aby uzyskać pełne korzyści, należy je przyjmować razem ze zdrową dietą”.

 

Zaleca się zwrócić uwagę na następujące składniki: żelazo, witaminę C, witaminę B12, witaminę D3, miedź, cynk, selen oraz niezbędne aminokwasy, L-lizynę i L-metioninę.

 

Masaż głowy = więcej niż samoopieka

tradycyjny masaż głowy pobudzający = zdrowie skóry głowy, ponieważ stymuluje przepływ krwi do tego obszaru. „Oleje do włosów wzmacniają włosy od nasady. Jest naprawdę świetny dla każdego, kto boryka się z wypadaniem i łamaniem włosów, ponieważ wzmacnia i chroni mieszki włosowe i pasma, pielęgnuje skórę głowy i pielęgnuje zdrowy wzrost włosów. Nałożenie odpowiedniego olejku z ziołami ajurwedyjskimi, takimi jak Amla, Ashwagandha, Brahmi i Dashmool, na wysuszone włosy jako zabieg przed myciem, pozwala olejowi wsiąknąć w łodygę włosa, dzięki czemu jest mniej podatny na pękanie, gdy są mokre.

 

POZNAJ INTELIGENTNE STYLIZACJE

 

Tak, ten kucyk może wyglądać fajnie, ale może obciążać twoje kosmyki. Unikaj fryzur, które powodują obiążenia na włosach i mieszkach włosowych”. Zaleca się również unikanie ciężkich kremów do stylizacji, ponieważ mogą niepotrzebnie obciążać włosy.

 

W tym czasie warto również unikać ostrych zabiegów chemicznych, więc unikaj środków trwałej ondulacji i mocnych farb do włosów.

 

NIE ODPUSZCZAJ i „ nie wariuj „

 

Utrata włosów może powodować stres, ale wyjaśniamy, że niezwykle ważne jest, aby zdać sobie sprawę, jak częste jest wypadanie włosów u kobiet – i że jeśli tego doświadczasz, nie jesteś sam i nie ma się czego wstydzić.

 

„Jeden produkt nie zaradzi wypadaniu włosów – trzeba też przyjrzeć się swojemu zdrowiu ogólnemu, swojej diecie, a także zoptymalizować zdrowie skóry głowy i kondycję rosnących włosów. Przede wszystkim, choć jest to bardzo trudne, należy być cierpliwym i nie rozpaczaj. 

 

Ze względu na naturę cyklu wzrostu włosa potrzeba co najmniej 6 tygodni, aby zobaczyć poprawę. ”

 

Potrzebujesz konsultacji lub zabiegu trychologicznego poniżej w prosty sposób skontaktujesz się z nami.

Zadzwoń teraz