Ból włosów – trichodynia

Klienci zgłaszający się do gabinetu skarżą się, że bolą ich włosy. „Ból włosów”, ból skóry głowy, który odczuwalny jest samoistnie lub podczas poruszania włosami. To bardzo uciążliwy problem spędzający sen z powiek naszym klientom i odbierający im radość codziennego życia. Tkliwość skóry głowy, często towarzyszy nadmiernemu wypadaniu włosów. Niektórzy klienci mówią, że boli ich nawet jak zawieje wiatr i poruszy ich włosami. Towarzyszy mu ciągła potrzeba dotykania skóry, aby dotykiem chociaż na chwilę uśmierzyć tkliwość.  Może występować zarówno w telogenowym wypadaniu włosów, łysieniu plackowatym, łysieniu androgenowym jak i łysieniach bliznowaciejących. Jest to problem prawdopodobnie o podłożu psychosomatycznym, a jego przyczyna jest wieloczynnikowa. . Często koreluje ze stresem, bezsennością jak również poważniejszymi problemami takimi jak stany lękowe czy depresja.

„Ból włosów” powodowany jest przez neuropeptyd P, czyli peptyd neuronalny związany ze stresem i skorelowany również z wieloma innymi schorzeniami.  Postępowanie w  trichodynii często wymaga podjęcia wielu kroków, ale  przede wszystkim wyeliminowania podłoża, które prowadzi do nadmiernego uwalniana się neuropeptydu P.

Ból włosów – jak możemy Ci pomóc w gabinetach AD Trycholodzy?

Na początek należy upewnić się, czy na pewno mamy do czynienia właśnie z trichodynią. Wiele problemów skóry głowy może bowiem objawiać się bólem, pieczeniem i świądem skóry.  Wywiad z klientem, wykonanie trichoskopii, wykluczenie innych przyczyn pieczenia i bólu skóry głowy – są to czynności od których trycholog zaczyna swoje działania. Jeśli jesteśmy już pewni, że mamy do czynienia z trichodynią, zaczynamy kurację.  Podejmujemy działania, które przede wszystkim mają na celu ukoić świąd i pieczenie skóry głowy. W zależności od klienta stosujemy specjalistyczne kosmetyki, zabiegi, masaże czy też leki. Uświadamiamy również klientów, że problem ma podłoże psychosomatyczne.  Jeśli jest skorelowany ze stresem i psychiką należy również odpowiednio zająć się jego pierwotnym podłożem.

Do kogo w AD Trycholodzy zgłosić się w przypadku bólu skóry głowy?

W tym problemie będzie potrzebna pomoc zarówno trychologa jak i kosmetologa. Potrzebujesz bowiem zarówno kojącej i przynoszącej ulgę pielęgnacji jak i leczenia. Kosmetolog zastosuje odpowiednie kosmetyki i zabiegi kosmetyczne, które przyniosą Ci ulgę. Nawracające epizody bólu skóry głowy często prowadzą do nasilenia wypadania włosów. Dlatego też nie ma na co czekać, należy się tym odpowiednio zająć.

Facebook
Instagram
szybki kontakt z doradcą