Łuszczyca skóry głowy

Łuszczyca skóry głowy to problem w którym dochodzi do zaburzenia proliferacji (podziału) komórek naskórka. W normalnym cyklu naskórka, komórki warstwy podstawnej dzielą się co 28-30 dni, w przypadku łuszczycy podziały następują już co 4 dni co prowadzi do tworzenia się na skórze głowy zlewnych ognisk, pokrytych grubymi łuskami. W rozwoju łuszczycy biorą udział czynniki zarówno genetyczne jak i środowiskowe. Łuszczyca skóry głowy  wymaga leczenia dermatologicznego oraz stałej kontroli dermatologicznej, dodatkowo można zastosować trychologiczne zabiegi nawilżające i łagodzące skórę głowy.

Łuszczyca skóry głowy – jak radzimy sobie z problem łuszczycy w gabinetach AD Trycholodzy?

Łuszczyca skóry głowy wymaga stałej opieki specjalistycznejoraz stosowania odpowiednich leków i kosmetyków. W naszych gabinetach trycholog wykonuje trichoskopię – badanie włosów oraz skóry głowy, która pozwala mu rozpoznać cechy  łuszczycy oraz ocenić stopień nasilenia objawów. Następnie wprowadzane jest działanie  miejscowe stosowane na skórę głowy oraz specjalistyczne dermokosmetyki stosowane w domu. Proces terapii można wzbogacić o zabiegi trychologiczne a więc zabiegi z zastosowaniem kosmetyków i naświetlań, który zminimalizują objawy łuszczycy. Specjalistyczne zabiegi trychologiczne wykonywane są przez trychologów. Znacznie przyspieszają proces regeneracji skóry głowy oraz usuwania nadmiaru łuski nagromadzonej na skórze głowy w wyniku przebiegu łuszczycy. Skuteczne kuracje wewnętrzne w łuszczycy skóry głowy i odpowiednia pielęgnacja zapewniają długofalowe efekty. W wyniku naszych metod skóra głowy pozostaje nawilżona a nadmiar łuski usunięty.

Łuszczyca skóry głowy – nasze rozwiązania

W gabinetach AD Trycholodzy możecie Państwo skorzystać  z porad  trychologa oraz z zabiegów nawilżająco-łagodzących, które w połączeniu z leczeniem specjalistycznym minimalizują i likwidują objawy łuszczycy. Profilaktyka nawrotów zmian łuszczycowym obejmuje również odpowiednią pielęgnację skóry w domu, dietę jak i unikanie czynników wyzwalających objawy.

Facebook
Instagram
szybki kontakt z doradcą