konsultacje

konsultacje
Pierwsza wizyta trychologiczna

Pierwsza konsultacja trychologiczna stanowi podstawę do dalszych działań w terapii. Aby przebiegła bezproblemowo należy się do niej odpowiednio przygotować. 

Nie myj głowy minimum 24h przed wizytą

Pozwoli to trychologowi na ocenę realnego stanu na skórze głowy. Umycie głowy przed konsultacją może doprowadzić do błędnego rozpoznania problemu trychologicznego. 

Zabierz ze sobą wyniki badań

Wyniki badań są bardzo ważne podczas konsultacji. Pozwolą one na szersze spojrzenie na problem trychologiczny klienta. Mogą być celną wskazówką do dalszej diagnostyki i ustalenia planu działania.

Nie stosuj środków do stylizacji 

Środki do stylizacji włosów mogą wpłynąć na utrudnienie oceny cech diagnostycznych badania trichoskopowego. 

Przygotuj listę leków i używanych kosmetyków

Przyjmowane leki mogą mieć istotny wpływ na problemy związane z wypadaniem włosów. Stosowane kosmetyki do pielęgnacji mogą nasilać niektóre sympotomy. Przygotuj listę, która ułatwi proces diagnostyczny i dostarczy cennych informacji. 

Pierwsza konsultacja trychologiczna trwa około 1 godziny. W trakcie jej trwania wyróżniamy kilka podstawowych części, które składają się na całą część diagnostyczną.

Wywiad trychologiczny 

Pozwala na zapoznanie się z historią problemu, jego nasileniem czy miejscem występowania.

Trichoskopia 

Specjalistyczne badanie skóry głowy przy użyciu trichoskopu. Dzięki niemu oglądamy stan skóry głowy i włosów w dużym powiększeniu. Badanie przeprowadzamy w czasie rzeczywistym.

*Trichometria – polaryzjacja włosa

Trichometria pozwala poszerzyć diagnostykę o ocenę parametrów włosa tj. grubość włosa, gęstość włosów, stan cebulki włosa, jakość łodygi włosa. Do wykonania trichometrii pobieranych jest kilka włosów. Jest to dodatkowy etap przeprowadzany w konsultacji rozszerzonej. 

Ustalenie indywidualnego planu fizjoterapii gabinetowej

Po zapoznaniu się z problemem ustalamy indywidualny plan działania w walce z dolegliwością. W razie potrzeby konieczne może być wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych.

Ustalenie planu pielęgnacji domowej

Pielęgnacja domowa jest niezwykle ważnym elementem dopełniającym fizjoterapię gabinetową. Stanowi ona kontynuację działań w gabinecje jak i podtrzymanie efektów fizjoterapii.

 

 

Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące
i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 § 1
Kodeksu cywilnego. Zawarte na stronie informacje nie stanowią
zapewnienia, w szczególności w rozumieniu art. 556 Kodeksu
cywilnego. 

 

Co nasi szczęśliwi Klienci mówią o nas

Indywidualne podejście, merytoryczne, zrozumiałe tłumaczenie problemu i znalezienie najlepszego rozwiązania. W stu procentach, szczerze polecam wszystkim osobom z problemami skóry głowy.

Afas

Problem na głowie?

umów się na wizytę już teraz

© AD Trycholodzy 2022

Zadzwoń teraz