Konsultacje

Umów się na konsultację już teraz!

KOSULTACJE
TRYCHOLOGICZNE

Konsultacja to podstawa do dalszego postępowania trychologicznego. Trwa ok. 1 godzinę. Podczas spotkania trycholog porozmawia z Tobą na temat Twojego problemu i przeanalizuje Twoje wyniki badań oraz wykona badanie trichoskopowe.

Dopiero po wnikliwej analizie trycholog wyjaśni Ci podłoże problemu i razem zdecydujecie o dalszym postępowaniu oraz zaleceniach suplementacyjnych, pielęgnacyjnych i zabiegowych.

Trichoskopia jest specjalistycznym badaniem skóry głowy wykonywanym za pomocą mikrokamery. Trichoskop pozwala na obserwację skóry głowy oraz łodygi włosa w znacznym powiększeniu. Jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne. Z powodzeniem wykonywane się je również u dzieci.

Badanie pozwala na obserwację cech, zmian, niewidocznych w obrazie klinicznym („gołym okiem”). Dzięki temu trycholog może między innymi właściwie rozpoznać rodzaj utraty włosów, zobaczyć cechy charakterystyczne dla łuszczycy czy łojotokowego zapalenia skóry głowy. Taka dokładna analiza pozwala trafnie dobrać rodzaj dalszej terapii lub diagnostyki.

Pierwsza wizyta trychologiczna

Pierwsza konsultacja trychologiczna stanowi podstawę do dalszych działań w terapii. Należy się do niej odpowiednio przygotować.

Nie myj głowy 24h przed wizytą

Pozwoli to na ocenę realnego stanu na skórze głowy.

Zabierz ze sobą wyniki badań

Jeżeli masz w domu wyniki badań , które robiłaś/eś w ciągu ostatnich kilku lat zabierz je ze sobą.

Nie stosuj środków do stylizacji

Środki do stylizacji włosów mogą wpłynąć na utrudnienie oceny cech diagnostycznych badania trichoskopowego.

Przygotuj listę leków i używanych kosmetyków

Przyjmowane leki mogą mieć istotny wpływ na problemy związane z wypadaniem włosów. Stosowane kosmetyki do pielęgnacji mogą nasilać niektóre symptomy. Przygotuj listę, która ułatwi proces diagnostyczny i dostarczy cennych informacji.

Facebook
Instagram
szybki kontakt z doradcą