Łysienie Trakcyjne

Łysienie trakcyjne to tzw. łysienie z pociągania. Jest ono spowodowane systematycznym naciąganiem włosów poprzez ciasne upinanie kucyków i koków, poprzez spanie z wałkami na głowie, zaplatanie warkoczyków, zaplatanie dredów, przedłużanie włosów czy też noszenie turbanów. Każde długofalowe naciąganie włosów skutkuje ich intensywnym osłabieniem, wypadaniem, kruszeniem a nawet nieodwracalnym łysieniem.

Łysienie z pociągania – jak przebiega?

Naciąganie włosów w pierwszej kolejności prowadzi do miejscowego zmniejszenia gęstości włosów, do intensywnego ścieńczenia łodyg włosów, które były pociągane, obserwujemy również połamane włosy oraz  bardzo często dochodzi do stanu zapalnego mieszków włosowych w miejscach naciągania włosów. Przedłużające się naciąganie włosów może doprowadzić do łysienia bliznowaciejącego, podczas którego dochodzi do nieodwracalnego zabliźnienia mieszków włosowych, co za tym idzie nieodwracalnej utraty włosów w danym miejscu. Do momentu kiedy mieszek włosowy jeszcze funkcjonuje jesteśmy w stanie pobudzić w nim odrost włosów. Dlatego też ważne jest, aby jak najwcześniej zareagować, zrezygnować z fryzury naciągającej włosy oraz zgłosić się na wizytę do gabinetu.

Łysienie z pociągania – jak możemy Ci pomóc w AD Trycholodzy?

Jeśli masz w zwyczaju spinać ciasno kucyki czy koki, skusiłaś się na wakacyjne warkoczyki czy też nosiłaś/nosiłeś dredy a Twoje włosy straciły na gęstości lub odczuwasz z tego powodu dyskomfort ze strony skóry głowy koniecznie zgłoś się na wizytę do trychologa. Możesz się zgłosić z tą sprawą do trychologa. Podczas pierwszej wizyty zostanie wykonana trichoskopia a więc mikroskopowe badanie włosów i skóry głowy, dzięki czemu ocenimy stan Twojej skóry głowy oraz włosów.

Metody leczenia łysienia z pociągania

Następnie w zależności od oceny stanu zostaną zaplanowane kolejne kroki kuracji trychologicznej. Mogą to być kosmetyki trychologiczne stosowane w domu, zabiegi trychologiczne wykonywane w gabinecie. Powyżej wymienione metody mają na celu zahamowanie postępowania choroby oraz w miarę możliwości odzyskanie utraconych włosów. Musisz jednak wiedzieć, że aby terapia przyniosła oczekiwane efekty należy zrezygnować z fryzury, która przyczyniła się do wystąpienia łysienia. Efekty leczenia widoczne są po kilku miesiącach stosowanej kuracji.

Facebook
Instagram
szybki kontakt z doradcą