Łojotok Skóry głowy

Łojotok skóry głowy to problem polegający na nadczynności gruczołów łojowych, która prowadzi do nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy. Nadmierna praca gruczołów łojowych często spowodowana jest zaburzeniami hormonalnymi, nieodpowiednią dietą lub źle dostosowaną pielęgnacją skóry głowy i włosów. Zbyt częste usuwanie płaszcza hydrolipidowego skóry za pomocą agresywnych detergentów zawartych w szamponach powoduje pobudzenie pracy gruczołów łojowych do pracy i szybkiego odbudowania płaszcza. Nadużywanie suszarek, lokówek, prostownic, częste przegrzewanie skóry, przebywanie w suchych i ciepłych pomieszczeniach również może doprowadzić do nadczynności gruczołu łojowego. W celu skutecznego likwidowania łojotoku zaleca się wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji domowej i gabinetowej, która reguluje nadmierna pracę gruczołów łojowych, konsultacje z lekarzem endokrynologiem czy też ginekologiem w celu wykluczenia przyczyny hormonalnej jak skorzystanie z porady dietetyka w celu ustalenia odpowiedniej diety.

Łojotok skóry głowy – łojotok w gabinetach AD Trycholodzy

W przypadku łojotoku proces  w gabinetach AD Trycholodzy rozpoczynamy od wykonania trichoskopii a więc mikroskopowego badania skóry głowy, które pozwoli nam ocenić rodzaj łojotoku, jego nasilenie i sposób kuracji. W zależności od natężenia problemu łojotok jest albo leczony specjalistycznie lekami farmakologicznymi albo w przypadkach mniej nasilonego problemu rekomendujemy specjalistyczne kosmetyki oraz zabiegi trychologiczne przeciwłojotokowe. Zabiegi trychologiczne przeciwłojotokowe wykonywane są w naszym gabinecie przez trychologów z zastosowaniem specjalistycznych kosmetyków trychologiczych, prądów d’Arsonvala czy infuzji tlenowej. Rekomendujemy w przypadku nadmiernego  przetłuszczanie się skóry głowy również konsultację z dietetykiem oraz endokrynologiem.

Łojotok skóry głowy – nasze rozwiązania

W gabinetach AD Trycholodzy, możecie Państwo skorzystać z szeregu zabiegów regulujących nadmierną pracę gruczołów łojowych jak również wykonać analizę rodzaju skóry głowy i włosów w celu dobrania odpowiedniej pielęgnacji – dostosowanej do indywidualnych potrzeb problematycznej skóry głowy.

Facebook
Instagram
szybki kontakt z doradcą