Łysienie Bliznowaciejące

Łysienie bliznowaciejące to najbardziej poważna postać łysienia. Dlaczego? Dlatego, że w jego przebiegu dochodzi do zastąpienia mieszków włosowych tkanką włóknistą a więc w miejscach mieszków włosowych z których wyrastały włosy powstają blizny. Jest to proces nieodwracalny i wymaga szybkiej interwencji trychologa oraz odpowiedniego leczenia dermatologicznego.

Łysienie bliznowaciejące – przyczyny choroby

Zabliźnianie mieszków włosowych jest często konsekwencją innych chorób przebiegających w obszarze owłosionej skóry głowy takich jak: liszaj płaski mieszkowy, toczeń rumieniowaty ogniskowy, bliznowaciejące zapalenie mieszka włosowego czy też rozwarstwiające zapalenie skóry głowy. Konsekwencją stanu zapalnego przebiegającego w jednostkach włosowo-łojowych jest zabliźnianie się mieszków włosowych, które zostają zastąpione tkanką włóknistą. Proces ten jest nieodwracalny, jeśli dojdzie do zabliźnienia mieszków włosowych nie ma możliwości odzyskania w tych mieszkach włosów. Dlatego tak ważna jest wczesna reakcja klienta, prawidłowe rozpoznanie trychologa oraz odpowiednia terapia.

Łysienie bliznowaciejące – Diagnostyka łysienia bliznowaciejącego w AD Trycholodzy

Diagnostyka łysienia bliznowaciejącego rozpoczyna się od trichoskopii.  Trichoskopia to pierwszy krok diagnostyczny, dzięki której specjalista diagnozuje, że klient cierpi na łysienie bliznowaciejące oraz z jaką jednostką chorobową łysienie jest związane. Często specjalista podejrzewając łysienie bliznowaciejące zleca biopsję skóry głowy, która potwierdza problem i pozwala na wprowadzenie ukierunkowanego leczenia specjalistycznego.

Facebook
Instagram
szybki kontakt z doradcą