Wypadanie włosów po Covid-19

Do naszego gabinetu zgłasza się coraz więcej klientów z problemem wypadania włosów po koronawirusie. Infekcja wirusem Sars-Cov-2 rzeczywiście może spowodować znaczną utratę włosów i doprowadzić do widocznego przerzedzenia się naszej fryzury.

Dlaczego włosy wypadają po infekcji koronawirusem?

Włosy wypadają po infekcji koronawirusem ze względu na wiele czynników. Każda choroba infekcyjna, przebiegająca  z wysoką gorączką, w tym Covid-19 może powodować nadmierne wypadanie włosów. Dodatkowo wypadanie  włosów, jest potęgowane przez leki stosowane podczas leczenia infekcji, ogromny stres związany z infekcją oraz chorobą jak również poprzez wyczerpanie i osłabienie organizmu. U klientów, który przeszli infekcję wyraźnie widać w badaniach laboratoryjnych znaczne zaburzenia morfologii krwi oraz niedobory witamin i minerałów.

Wypadanie włosów i łysienie może również dotyczyć osób, które przeszły COVID bezobjawowo.

Czy u każdego kto przeszedł infekcję koronawirusem pojawia się nadmierne wypadanie włosów?

Nie każdy kto przeszedł chorobę Covid-19 cierpi na nadmierne wypadanie włosów. Problem ten występuje u około 1/4 klientów. Wypadanie włosów pojawia się 2-4 miesiące od pierwszych objawów infekcji i w większości przypadków jest bardzo intensywne. Dochodzi do utraty kilkuset włosów dziennie co z kolei prowadzi do znacznego spadku gęstości włosów.

Terapie wypadania włosów po koronawirusie w AD Trycholodzy.

Pierwszy klient z wypadaniem włosów po koronawirusie pojawił się w naszym gabinecie AD Trycholodzy latem 2020 roku. Od tego czasu regularnie konsultujemy i prowadzimy coraz więcej klientów z problemem łysienia po Covid-19. U tych klientów stosujemy połączenia miejscowego leczenia dermatologicznego ze specjalistyczną pielęgnacją domową oraz zabiegi gabinetowe,  głównie w postaci infuzji tlenowej lub mezoterapii mikroigłowej. Dodatkowo ważnym elementem terapii jest odpowiednia suplementacja. Mimo tego, że utrata włosów po chorobie Covid-19 może być bardzo intensywna a ilości traconych włosów często przypomina utratę włosów po chemioterapii,  to efekty  naszych  terapii i pielęgnacji są bardzo zadowalające. W większości przypadków włosy przestają wypadać i znacznie się zagęszczają.

Do kogo zgłosić się po poradę w przypadku wypadania włosów po koronawirusie?

Jeśli podejrzewasz, że wypadanie włosów jest efektem infekcji koronawirusem, nie czekaj, zgłoś się na wizytę do naszego gabinetu jak najszybciej. Wybierz wizytę u trychologa.

Facebook
Instagram
szybki kontakt z doradcą