Łysienie neurotyczne

Łysienie neurotyczne to problem intensywnego, nadmiernego wypadania włosów spowodowanego przewlekłym stresem lub intensywnym stresem spowodowanym przeżytą traumą. Długofalowe napięcie nerwowe lub nawet jednorazowy, ale intensywny stres mogą doprowadzić do rozlanej utraty włosów. Przerzedzenie włosów może pojawić się na całej głowie w formie najczęściej rozlanej, równomiernej i jest odwracalne.

Wypadanie włosów po stresie – postępowanie w AD Trycholodzy.

Proces  rozpoczynamy oczywiście od konsultacji i trichoskopii a niejednokrotnie też od badań biochemicznych i hormonalnych, aby upewnić się, że przyczyną utraty włosów jest tylko stres. Następnie wdrażana jest kuracja domowa, która najczęściej opiera się na stosowaniu przez klientów preparatów intensywnie pobudzających krążenie. W gabinecie wykonujemy natomiast różne zabiegi w postaci: zabiegów trychologicznych, infuzji tlenowej czy mezoterapii mikroigłowej. Rodzaj zabiegu jaki wykonujemy u klientów dostosowywany jest do potrzeb i rodzaju skóry głowy klienta oraz nasilenia problemu utraty włosów. O rodzaju zabiegów najlepszych dla danego klienta decyduje trycholog, przeprowadzający konsultację oraz badanie trichoskopowe.  Działania te mają na celu zahamowanie nadmiernej utraty włosów oraz pobudzenie i przyspieszenie odrostu nowych włosów. Niezwykle ważne jest w całym procesie leczniczym, aby wyeliminować również przyczynę problemu a więc stres, który doprowadza do wypadania włosów. Łysienie neurotyczne jest na szczęście problemem odwracalnym, po wyciszeniu czynnika prowokującego wypadanie włosów oraz wdrożeniu kuracji zewnętrznej włosy przestają wypadać oraz odzyskują swoją gęstość.  Ważne jest, aby szybko zająć się tym problemem, ponieważ nieleczone łysienie neurotyczne nasila stres u klientów co powoduje jeszcze większe wypadanie włosów.

Wypadanie włosów przez stres – kiedy zgłosić się do trychologa?

Jeśli zauważasz nadmierne wypadanie włosów, wiążesz go z dużym stresem, który miał miejsce w ostatnim czasie (należy  brać pod uwagę ostatnie 6 miesięcy) lub żyjesz w przewlekłym stresie, nie czekaj. Umów się na wizytę u trychologa. Pomożemy Ci ustalić, czy to rzeczywiście stres jest przyczyną problemów z włosami oraz wdrożymy odpowiednią kurację, aby jak najszybciej zażegnać ten problem.

Facebook
Instagram
szybki kontakt z doradcą