Siwienie włosów

Siwienie włosów to naturalny proces wynikający ze starzenia się naszego organizmu, jednak u niektórych osób siwienie pojawia się w bardzo wczesnym wieku. Zdarza się ono nawet u dzieci. W takim wypadku siwienie  nie jest już naturalnym procesem i należy szukać jego przyczyny a także go leczyć.

Przedwczesne siwienie – przyczyny jego powstawania

Siwienie u młodych osób może być wynikiem wielu problemów, które toczą się w organizmie. Dlatego też u każdej osoby u której obserwujemy przedwczesne pojawianie się siwych włosów należy bezwzględnie sprawdzić stan pracy tarczycy oraz niedobory witaminy B12, kwasu foliowego, kwasu paraaminobenzoesowego (PABA) oraz miedzi. Zawsze oczywiście weryfikujemy również stan skóry głowy za pomocą trichoskopii a więc mikroskopowego badania włosów i skóry głowy.

Siwienie włosów – terapie przedwczesnego siwienia w gabinetach AD Trycholodzy

Terapie przedwczesnego siwienia opierają się głównie na spersonalizowanej suplementacji oraz diecie, która pozwoli na uzupełnienie niedoborów powodujących problem. Dodatkowo klienci w sytuacji kiedy przyczyna problemu są choroby tarczycy powinni zgłosić się do lekarza endokrynologa. U osób z przedwczesnym siwieniem również stosujemy kurację na skórę głowy – mezoterapie mikroigłową skóry głowy, która pozwala na dostarczenie brakujących witamin, pierwiastków czy aminokwasów do skóry głowy za pomocą mikroiniekcji.

Facebook
Instagram
szybki kontakt z doradcą