Łupież może rozwinąć się zarówno na suchej jak i na tłustej skórze głowy. Najczęściej rozwija się przy zaburzonym pH skóry. Rozregulowane pH stwarza doskonałe środowisko do rozwoju bakterii i drożdżaków, których metabolity podrażniają skórę, pobudzając naskórek do nadmiernej proliferacji. Konsekwencją tego procesu jest drobnopłatkowe złuszczanie się naskórka, świąd oraz niejednokrotnie podrażnienie skóry głowy, czyli łupież. Aby przywrócić skórze dobry stan i szybko wyeliminować łupież, należy usunąć nadmiar zrogowaciałego naskórka, przywrócić skórze równowagę mikrobiologiczną, przywrócić odpowiednie pH, nawilżyć ją oraz odżywić. Należy jednak pamiętać, że łupież może być również jednym z objawów innych problemów skóry głowy takich jak: łojotokowe zapalenie skóry głowy, atopowe zapalenia skóry głowy czy też łuszczycy skóry głowy. Dlatego też przy nawracającym lub nieustępującym łupieżu należy udać się do po poradę do trychologa.
Łupież skóry głowy
Łupież skóry głowy – przyczyny powstawania choroby
Łupież skóry głowy - działanie w gabinetach AD Trycholodzy
Łupież skóry głowy to problem, który wymaga specjalistycznej pielęgnacji a niejednokrotnie też leczenia farmakologicznego. W pierwszej kolejności należy ustalić rodzaj łupieżu oraz stopień jego nasilenia. W tym celu wykonujemy trichoskopię, czyli badanie diagnostyczne skóry głowy oraz włosów. Po wykonanej trichoskopii w zależności ona natężenia problemu stosowane są specjalistyczne dermokosmetyki oraz zabiegi przeciwłupieżowe wykonywane w naszym gabinecie przez trychologów lub wdrażane jest leczenie farmakologiczne miejscowe na skórę głowy lub w najbardziej nasilonych stanach doustne przez lekarzy. Rekomedujemy również konsultację z dietetykiem, ponieważ problem łupieżu może również wynikać z naszych błędów dietetycznych.
Łupież skóry głowy – nasze rozwiązania, skuteczne leczenie łupieżu
W gabinetach AD Trycholodzy, możecie Państwo skorzystać z szeregu zabiegów likwidujących łupież suchy oraz łupież tłusty. Zachęcamy również do wykonania badania skóry głowy i włosów w celu dobrania odpowiedniej pielęgnacji – dostosowanej do indywidualnych potrzeb problematycznej skóry głowy.